Loading ..
بزرگسال
49,900,000 تومان + €2190
سینگل
-
کودک با تخت
-
کودک بدون تخت
-

تور کرواسی موجود

بازدید از کشور زیبای کرواسی - 3 روز زاگرب | 3 روز اسپلیت | 3 روز دوبرونیک

اقامت: هتل نووتل ( هتل چهار ستاره )

بازدیداز زیبایی‌های مروارید دریای آدریاتیک
حرکت از تهران ، تهران فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)

ترکیش ایرلاین
هواپیمایی ترکیش ایرلاین

حرکت 1403/1/2 - ساعت 04:00 بامداد
برگشت 1403/1/11 -
این تور در تاریخ مورد نظر شما قابل اجرا می باشد.

خدمات تور کرواسی


ترانسفر فرودگاهی (استقبال و بدرقه)
بیمه مسافرتی
ویزای توریستی
9 وعده صبحانه

تور ترکیبی کرواسی ، 3 روز بلگراد - 3 روز اسپیلت - 3 روز دوبرونیک ، هتل نووتل ، سفر گروهی 10 روزه ( 10 روز و 9 شب ) هوایی

شرایط و مقررات مهم

برنامه های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
لطفا با دقت کامل برنامه سفر ، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از دفتر مشاوران سفر اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۲۰ کیلوگرمی مسافرت نمائید.
با نزدیک شدن به تاریخ حرکت ، امکان افزایش قیمت بلیط توسط شرکت هواپیمایی وجود دارد ، لذا پیشنهاد می کنیم در صورت قطعی بودن سفر خود ، هرچه سریع تر نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایید ، تهیه بلیط را می توانید به همکاران مشاوران سفر بسپارید و یا شخصاً نسبت به تهیه بلیط اقدام فرمایید.
هتل های این تور طبق جدول فوق رزرو شده اند ، اما در صورت هرگونه تغییر ناخواسته در هتل ها ، هتل دیگری با کلاس برابر یا بالاتر نسبت به هتل قبلی رزرو خواهد شد.
پرداخت عوارض خروج از کشور به عهده همسفران است.
تخت سوم در هتل های رزرو شده از نوع سفری یا کاناپه تاشو بوده که موقتاً در اتاق دو تخته گذاشته می شود.
صرفا گشتهای اعلام شده بر عهده مشاوران سفر می باشد و بازدید از مابقی جاذبه های پیشنهادی سفر با مسافران است.
در صورت انصراف از شرکت نمودن در سفر ، جریمه کنسلی طبق شرایط مندرج در قرارداد مکتوب بین همسفران و مشاوران سفر دریافت خواهد شد.
مسئولیت کنترل اعتبار گذرنامه (حداقل ۶ ماه از تاریخ ورود به کشور مقصد) و مسائل مربوط به ممنوع الخروج بودن به عهده همسفران محترم است.
هزینه بار اضافی در پروازهای بین المللی و پروازهای داخلی کشورها بر عهده مسافر می باشد ، لطفا در هنگام ثبت نام ، مقدار بار مجاز خود را سوال نمایید.
این تور بصورت اختصاصی در تاریخ مورد نظر همسفران ، بصورت گروهی یا انفرادی قابل اجرا می باشد.
برای راحتی همسفران ، معادل ریالی مبالغ ارزی جدول فوق ( به نرخ روز ) از همسفران عزیز دریافت خواهد شد.
لطفا قبل از ثبت نام منشور و قوانین تورهای طبیعت گردی مشاوران سفر را مطالعه فرمایید.

برای تور کرواسی چه مدارکی لازم داریم؟

کارت ملی
اصل گذرنامه با شش ماه اعتبار از تاریخ پایان سفر
شناسنامه
داشتن کارت واکسن دو دوز
عکس 4.5*3.5 زمینه سفید با 80% صورت (2 قطعه)
اصل گذرنامه های قدیمی
اصل شناسنامه همراه با ترجمه
گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی و یا ترجمه آن
ترجمه روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و اساسنامه شرکت
ترجمه فیش حقوقی سه ماه اخیر و حکم کارگزینی
اصل سوابق بیمه تأمین اجتماعی شش ماه اخیر همراه با ترجمه آن
اصل جواز کسب/ پروانه کسب/ پروانه مطب/ کارت نظام پزشکی/ دفترچه وکالت یا ترجمه آنها
گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی و ترجمه آن
گواهی تمکن مالی از بانک مربوطه و گردش حساب 3 تا 6 ماهه به زبان انگلیسی
سند ملکی یا اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه‌
سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن

در تور کرواسی چه اماکنی بازدید خواهد شد؟

بازدیداز زیبایی‌های مروارید دریای آدریاتیک

دانستنی‌های تور کرواسی

آیا پس از اینکه تور کرواسی را رزرو کردیم ، می‌توانیم رزرومان را کنسل کنیم و پولمان را پس بگیریم؟

طبیعی است که گاهی اوقات سفرمان به هر دلیلی کنسل شود. در این میان هتل‌ها قوانین خودشان را برای کنسلی دارند. بعضی از هتل‌ها استرداد پول را می‌پذیرند ، البته این استرداد در بیشتر موارد با کسر هزینه جریمه است. میزان جریمه هم باز به قوانین هتل و زمانی که کنسلی را اعلام می‌کنید ، بستگی دارد. (هر چه دیرتر کنسلی را اعلام کنید ، احتمال افزایش جریمه بیشتر است).
اما هتل‌هایی هم وجود دارند که کنسلی و استرداد وجه را نمی‌پذیرند. زمانی که در etours.ir در حال رزرو آنلاین هتل هستید ، موضوع قوانین کنسلی را مورد توجه قرار دهید. در هنگام رزرو در مقابل هر یک از اتاق‌های تور کرواسی واژه‌های «قوانین کنسلی» یا «غیرقابل استرداد» را مشاهده می‌کنید. غیرقابل استراداد همان طور که از نامش پیداست ، وجهی به شما پس نمی‌دهد. اما اگر واژه قوانین کنسلی را دیدید ، روی آن کلیک کنید و این قوانین را بخوانید.

دلیل تفاوت نرخ تور کرواسی شما با دیگر شرکتها در چیست و چرا باید به شما اعتماد کنیم؟

به دلیل اینکه ما در ایام غیر پیک مسافرهای تور کرواسی را تامین می‌کنیم ، مسافرهای گروهی برای تور کرواسی می‌فرستیم و سایت ما بالاترین بازدیدکننده و رزرو کننده را در کرج دارد.

مبلغ درج شده در سایت شما مبلغ نهایی است؟ آیا امکان دارد بعدا تغییر یابد و باید کل مبلغ در ابتدا پرداخت شود؟

مبلغ نهایی است مگر اینکه در زمان‌های خاص مانند عید نوروز باشیم؛ در این شرایط حتما در هنگام رزرو ذکر خواهیم کرد که نرخ فعلی علی‌الحساب است.

قیمت تور کرواسی چقدر تمام می‌شود؟

قیمت تور زاگرب بستگی به عوامل متعددی دارد و به همین دلیل نمی‌توان به طور کلی قیمت مشخصی را برای تورهای زاگرب در نظر گرفت. به طور مثال نوع پرواز زاگرب ، مسافت پرواز ، درجه هتل زاگرب ، خدماتی که هتل زاگرب به مسافران ارائه می‌دهد و تاریخ سفر همگی از عوامل تعیین کننده قیمت تور زاگرب هستند. برای اطلاع از قیمت تور زاگرب بهترین راه این است به سایت etours.ir مراجعه کنید و در قیمت تورهای خارجی etours.ir مبدا و مقصد سفر و تاریخ را وارد کنید و قیمت تور زاگرب به هر شهری که می‌خواهید را جستجو کنید.

بهترین زمان برای خریدن تور کرواسی چه موقع است؟

بهترین زمان برای خریدن تور کرواسی بستگی به شرایط مسافر و مقصدی که می‌خواهد به آن سفر کند دارد. معمولا هوای زاگرب تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد است؛ به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به زاگرب با توجه به شرایط آب و هوای زاگرب فصل بهار ، ماه آخر تابستان و ماه اول پاییز است. اما اگر دوست دارید در زمانی که زاگرب خلوت تر است سفر کنید بهترین زمان سفر فصل هایی است که مسافران زیادی به زاگرب سفر نمی‌کنند؛ مثلا در فصل پاییز و زمستان اگر مشکلی با سرما ندارید می‌توانید تورهای ارزان زاگرب را بخرید و برای بازدید از جاذبه های گردشگری زاگرب و یا عکاسی با ازدحام جمعیت گردشگران مواجه نمی‌شوید

تور ارزان زاگرب را چگونه بخریم؟

برای خرید تور ارزان زاگرب چند انتخاب پیش رو دارید: اول اینکه می‌توانید تورهای لحظه آخری زاگرب را بخرید چون معمولا وقتی تورهای زاگرب از لحاظ تعداد مسافر به حد نصاب نمی‌رسند تخفیف خوبی روی این تورها می‌دهند و تورهای لحظه آخری زاگرب از جمله تورهای ارازن زاگرب هستند. انتخاب دوم برای خرید تور ارزان زاگرب انتخاب هتل های ارزان زاگرب و پروازهای ارزان زاگرب است. هتل های 3 ستاره زاگرب و هتل های 2 ستاره زاگرب از جمله هتل های ارزان زاگرب هستند. همچنین پروازهای چارتری زاگرب هم در مقایسه با پروازهای دیگر زاگرب خیلی ارزانتر تمام می‌شوند. پس برای خرید تور ارزان زاگرب باید پروازهای چارتری ارزان زاگرب را با هتل های ارزان زاگرب رزرو کنید. انتخاب سوم هم سفر به زاگرب در فصل های خارج از اوج سفر است. برای خرید تور ارزان زاگرب باید در فصل هایی که مسافر زیادی برای زاگرب نیست اقدام به سفر کنید. در فصل هایی مثل پاییز و زمستان پروازهای زاگرب و هتل های زاگرب خلوت هستند و به همین دلیل است که می‌توانید تورهای ارزان زاگرب را خریداری کنید. انتخاب آخر برای خرید تور ارزان زاگرب این است که تور زمینی زاگرب را خریداری کنید. با خرید بلیط اتوبوس زاگرب و یا بلیط قطار زاگرب در کنار هتل های ارزان زاگرب می‌توانید با تور ارزان به زاگرب سفر کنید و همچنین از تماشای جاذبه هایی که در طول مسیر از ایران تا زاگرب وجود دارند لذت ببرید.

قیمت تور کرواسی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت و هزینه تور زاگرب فاکتور بسیار مهمی است که گردشگران این کشور به هنگام خرید تور زاگرب به آن توجه می کنند ، چنانچه از متقاضیان خرید تور زاگرب هستید باید بدانید که عواملی متعددی در قیمت این دسته از تور ها تأثیر گذارند ، برخی از این عوامل عبارتند از مدت زمان برگزاری تور ، نوع رزرو هتل در زاگرب ، نوع تور (زمینی یا هوایی) ، وسیله نقلیه ، تعداد مقاصد ، خدمات تور و غیره. گردشگران تور زاگرب باید بدانند که با در نظر گرفتن عوامل مذکور و میزان اهمیت آن ها می توانند تور مناسب و مقرون به صرفه ای را خریداری کنند ، گفتنی است که تور زاگرب گستره قیمتی وسیعی دارد به این معنی که شما تورهای این مقصد را می توانید خیلی ارزان ، ارزان ، متوسط ، گران و حتی خیلی گران خریداری نمایید.

یکی دیگر از راه های خرید تور ارزان زاگرب سفر به این کشور در مواقع کم گردشگر می باشد ، جالب است بدانید که قیمت تورهای گردشگری در تمامی مسیرها تا حد بسیاری تحت تأثیر میزان تقاضا هستند ، بدین صورت که قیمت تور زاگرب همزمان با کاهش میزان تقاضا کاهش ، و با افزایش میزان تقاضا افزایش می یابد ، بنابراین شما با سفر در زمان های کم گردشگر نظیر فصول سرد سال (زمستان و پاییز) ، ایام غیر تعطیل و ایام غیر خاص سال می توانید تور ارزان زاگرب را خریداری نمایید

آفر تور کرواسی چیست؟

آفرهایی که etours.ir در تورهای خود می‌دهد ، راه بسیار مناسبی برای خرید تور ارزان زاگرب به شمار می آیند ، ما تخفیف‌هایی را برای گردشگران تور زاگرب در نظر می گیریم که شما با استفاده از آن ها می توانید تور زاگرب را با قیمت کمتر خریداری نمایید ، لازم به ذکر است که میزان تور آفر زاگرب در ماه های غیر توریستی و غیر تعطیلی سال افزایش می یابد.

تور کرواسی لحظه آخری

تور لحظه آخری یا تور دقیقه 90 زاگرب نیز نوعی از تورهای این کشور می باشند که با قیمت ارزان تری به گردشگران این شهر عرضه می شود و شما با خرید آن ها می توانید هزینه ی تور زاگرب خود را کاهش دهید ، برای خرید تورهای لحظه آخری زاگرب باید در لحظه آخر اقدام کنید ، بدین معنی که از فرصتی که etours.ir چند روز مانده به زمان اجرای تور در اختیار گردشگران قرار می دهند استفاده کرده و تور زاگرب لحظه آخری را با قیمت ارزان تر خریداری نمایید.


امتیاز مسافران به تور کرواسی

امتیاز مسافران به تور کرواسی


، نظرات و امتیاز خود به خدمات تور کرواسی را ثبت کنیدنظرات مسافران به خدمات تور کرواسی
نظری ثبت نشده است


دانستنی های صربستان

دانستنی های صربستان

صربستان کشوری در شبه جزیره‌ی بالکان در جنوب اروپا است. پایتخت صربستان شهر زیبای بلگراد است. گردشگران زیادی از سراسر دنیا فصل تابستان را برای سفر به این کشور زیبا انتخاب می‌کنند. بیشتر آنها تابستان را در شهر تاریخی بلگراد می‌گذرانند و از زیبایی طبیعت پارک‌های ملی سراسر این کشور لذت می‌برند.

در فصل زمستان ، گردشگران مناطق مرتفع و کوهستانی را انتخاب می کنند تا از پیست های اسکی لذت ببرند. یکی از مشهورترین پیست های صربستان یعنی Kopaonik از طرف BBC به عنوان یکی از بهترین مقصدهای اسکی در اروپا انتخاب شده است. اقامتگاه های اسپا هم در گوشه و کنار این کشور زیبا وجود دارند و از گردشگران پذیرایی می کنند.
صربستان اهالی خونگرم و مهمان نوازی دارد. اهالی این کشور به خصوص با گردشگران خارجی روابط بسیار دوستانه و گرمی دارند. البته تعداد گردشگران این کشور نسبت به سایر کشورهای همسایه اش زیاد نیست. چون هنوز زیبایی ها و پتانسیل های گردشگری صربستان آن طور که باید در دنیا شناخته نشده است. بیشتر صربستانی ها انگلیسی صحبت می کنند و به یادگیری آن مشتاقند. بنابراین برای پیدا کردن مسیرها و برقراری رابطه با آنها مشکل ندارید.
جاذبه های گردشگری در صربستان بسیار متنوع و دیدنی هستند. کوهستان ها و دریاچه ها ، پارک های ملی ، پیست های اسکی و بناها و شهرهای تاریخی به جا مانده از دوران روم همگی گوشه ای از دیدنی های صربستان هستند.
لازم است بدانید طبق اعلام دفتر مطبوعاتی دولت صربستان ، از این پس شهروندان ایران و هند نیازی به دریافت ویزا برای سفر به صربستان ندارند.
در این کشور نشانه هایی از تاریخ و تنوع فرهنگی و قومی را خواهید دید. برای اینکه با این کشور دیدنی و زیبا بیشتر آشنا شوید ، راهنمای سفر به صربستان را دنبال کنید.
واحد پول:
دینار صربستان (RSD)
آب و هوا:
آب و هوای صربستان ، قاره ای است یعنی تابستان های گرم و زمستان های سرد دارد. میانگین دمای هوا در بلگراد صفر درجه یا کمی بیشتر در ژانویه و در حدود ۲۲ درجه در ماه جولای است.
این کشور ممکن است تحت تاثیر توده ی هوای سرد از طرف سیبری یا توده هوای گرم از طرف مدیترانه یا حتی آفریقا قرار بگیرد. همین عامل باعث می شود که دمای هوا بسته به شرایط و تغییرات آب و هوایی ، اختلاف عمده ای داشته باشد.
در جنوب غربی صربستان که کوهستانی و مرتفع است ، دمای هوا پایین تر و تابستان ها خنک تر است.
بارش باران در این کشور با توجه به منطقه ، الگوی متفاوتی را دنبال می کند. ماه ژوئن کاملا بارانی است. فصل بارندگی از ماه مه شروع می شود ، در ژوئن به اوج می رسد و در ماه های جولای و آگوست کاهش می یابد و تا پایان تابستان کم و بیش ادامه دارد.
به طور کلی نواحی غربی نسبت به نواحی شرقی پرباران تر هستند. ماه های آگوست و سپتامبر کمترین تعداد روزهای بارانی را دارند.
فصل زمستان از دسامبر تا فوریه آب و هوای سردی در صربستان حاکم است. در دوره های زمانی متعدد ، هوا ابری و مه آلود و دمای هوا صفر درجه است. در سایر دوره های زمانی ، بادهای سرد از قطب شمال ، صربستان را تحت تاثیر قرار می دهند به نحوی که دمای هوا گاهی تا منفی ۲۰ درجه هم می رسد و یخبندان وجود دارد.
در صورتی که توده هوای معتدل از مدیترانه وارد منطقه شود ، میانگین دمای هوای روز به ۱۰ درجه می رسد به خصوص در نواحی جنوب و مرکزی و به ندرت در شمال.
در فصل بهار ، آب و هوا ثابت نیست. گاهی هوا ملایم است و گاهی سرد می شود و بارش پراکنده ی برف هم مشاهده می شود.
فصل تابستان از ژوئن تا آگوست هوا گرم است و میانگین دمای هوا تغییرات عمده ای دارد. شب ها معمولا سرد است. کمترین دما در تابستان ۱۴ درجه و بیشترین دما ۳۰ درجه ی سانتیگراد است. گاهی توده های هوای گرم از سمت آفریقا بر آب و هوای منطقه تاثیر می گذارند. در این شرایط گاهی دمای هوا به ۴۰ درجه هم می رسد. اما این دوره های هوای گرم معمولا بسیار کوتاه هستند.
فصل پاییز زیاد بارانی نیست. فقط در نواحی غربی در ماه نوامبر بیشترین بارندگی مشاهده می شود.
بهترین زمان برای سفر:
بهترین زمان برای سفر به صربستان از ماه مه تا سپتامبر است. در ماه های مه و ژوئن احتمال طوفان و رعد و برق عصرگاهی وجود دارد. در مجموع حتی در گرم ترین روزهای سال هم شب ها سرد هستند. کسانی که از گرما فراری هستند بهتر است که در ماه های جولای و آگوست به صربستان سفر نکنند. ماه سپتامبر هم به خاطر روزهای آفتابی و گرمای مطبوع ، زمان مناسبی برای سفر است.
جاذبه های گردشگری:
صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و بخش وسیعی از مرکز شبه جزیره ی بالکان را پوشانده است. بخش های شمالی آن را دشت های وسیع و بخش های جنوبی آن را قله ها و تپه های مرتفع در بر گرفته است. در این کشور بیش از ۱۵ قله بالای ۲ هزار متر وجود دارد. صربستان دارای ۵ پارک ملی به نام های Djerdap ، Tara ، Kopaonik ، Sar mountains و Fruska Gora است که طبیعتی زیبا و بکر دارند.
در این کشور زیبا از تماشای جاذبه های طبیعی منحصربه فرد و آثار تاریخی دیدنی مثل قلعه های باشکوه لذت خواهید برد. در ادامه با تعدادی از جاذبه های گردشگری این کشور آشنا می شویم.
بلگراد:
بلگراد ، پایتخت صربستان در تقاطع رودهای دانوب و ساوا (Sava) قرار گرفته است. این شهر زیبا ترکیبی دیدنی از آثار تاریخی و سازه های مدرن است. در این شهر ، گذشته و حال به زیبایی به هم پیوند خورده اند. ساختمان های تاریخی قرن نوزدهمی را می توانید در کنار سازه های مدرن ببینید. در این شهر از هر نوع جاذبه ی گردشگری ، اندکی وجود دارد. مثلا قلعه ی Kalemegdan که در پارکی به همین نام قرار گرفته است. در این پارک علاوه بر این قلعه ، یک موزه ی نظامی هم وجود دارد که در آن می توانید در مورد تاریخ نظامی منطقه یاد بگیرید.
کلیساهای زیبا با نمای رنگارنگ و میدان های تاریخی و دیدنی گوشه ی دیگری از جاذبه های بلگراد هستند. اگر به دنبال یک مقصد متفاوت و غیر منتظره هستید ، جزیره ی Ada Cinganlija را انتخاب کنید. این جزیره در جنوب بلگراد قرار دارد و در آن می توانید از حضور در گردشگاه های ساحلی لذت ببرید. در این منطقه می توانید از حضور در سواحل رود ساوا لذت ببرید ، شنا کنید و از انجام ورزش های آبی مثل اسکی روی آب لذت ببرید. در پارک بزرگ این جزیره می توانید گوشه ای از حیات وحش و پوشش گیاهی جزیره را ببینید.
پارک ملی و کوهستان:
کوه Fruška Gora در منطقه ی سیرمیا (Syrmia) و در مرز صربستان با کشور کرواسی قرار دارد. این منطقه ی کوهستانی که با نام جواهر صربستان هم شناخته می شود شامل یک منطقه ی حفاظت شده به نام پارک Fruška Gora است. این منطقه به خاطر طبیعت زیبایی که دارد ، مقصدی محبوب برای علاقه مندان به طبیعت است. گشت و گذار ، چادر زدن ، پیاده گردی ، کوه نوردی و تفریحات دیگر که در فضای باز و طبیعت انجام می شوند ، محبوبیت زیادی در این منطقه دارند. علاوه بر چشم اندازهای زیبای طبیعی ، شاید بزرگ ترین جذابیت این منطقه برای گردشگران ، صومعه های قدیمی ارتدکس هستند که در سراسر این ناحیه پراکنده شده اند. قدمت بعضی از آنها به قرن دوازدهم میلادی برمی گردد. اکنون بسیاری از آنها محافت شده هستند و به خوبی حفظ و نگهداری می شوند. مناظر طبیعی این منطقه بسیار دیدنی و چشم گیر است. بسیاری از گردشگران به شوق لذت بردن از طبیعت و آرامش بی نظیر آن به این پارک و مناطق اطراف آن سفر می کنند.
سوکوبانیا:
این شهر در شرق صربستان واقع شده است و به خاطر اسپا شهرت یافته است. امپراتوران رومی هم این شهر را برای استراحت خود انتخاب می کردند. هم اهالی صربستان و هم سلبریتی های زیادی برای لذت بردن و استفاده از آب های معدنی به این شهر سفر می کنند. یک اتاق بخار عمومی که متعلق به قرن هفدهم است در این شهر وجود دارد. یکی دیگر از دلایلی که باعث محبوبیت این شهر برای گردشگران شده است ، آب و هوای تمیز این شهر است. کسانی که به آنها توصیه شده تا علاوه بر اسپا و آب معدنی گرم از آب و هوای تمیز برای بهبود بیماری خود بهره ببرند ، این شهر آرام را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند.
Vinča:
منطقه ی Vinča خارج از بلگراد واقع شده و نقش مهمی در تاریخ صربستان داشته است. این منطقه میزبان منطقه ی باستانی Belo brdo به معنای «تپه ی سفید» است. این منطقه از زمانی به شهرت رسید که در آن اشیایی باستانی کشف شد که از استخوان و سنگ ساخته شده بودند؛ اشیایی مانند تندیس ، وسایل تزیینی و جام ها و کاسه هایی برای نوشیدنی. گردشگران می توانند از این منطقه ی باستانی دیدن کنند و آثار به نمایش درآمده در موزه را که قدمت برخی از آنها به ۴ هزار تا ۵ هزار سال قبل از میلاد برمی گردد نظاره کنند.
این منطقه علاوه بر این که اهمیت تاریخی دارد ، مکانی برای توقف در مسیر کروزهای دانوب است. عرشه های این منطقه میزبان رستوران های دریایی متعدد هستند. کسانی که می خواهند غذاهای دریایی لذیذ و تازه را امتحان کنند می توانند به یکی از این رستوران ها سر بزنند.

Kopaonik:

اگر به ورزش های زمستانی علاقه دارید و در فصل زمستان یعنی از دسامبر تا آوریل به صربستان سفر کردید ، یکی از مناطقی که حتما باید از آن دیدن کنید ، رشته کوه Kopaonik است. در این منطقه می توانید با توجه به میزان توانایی و تجربیات خود ، دامنه ای را برای اسکی انتخاب کنید. ۲۴ تله کابین و بالابر اسکی در تمام منطقه فعالیت می کنند و دسته بندی دامنه ها به نحوی است که می توانید با هر سطح تجربه و توانایی یکی را که برایتان مناسب تر است انتخاب کنید.
اگر در فصلی غیر از زمستان و خارج از فصل اسکی به این منطقه سفر کنید ، باز هم فعالیت های تفریحی و جذابی برای لذت بردن وجود دارد. کوه نوردی ، پیاده گردی و تماشای پرندگان از فعالیت های محبوب گردشگران در این منطقه است. یکی از جذابیت های این منطقه برای علاقه مندان به گشت و گذار در طبیعت ، بناهای چوبی متعددی است که در میان آنها زیارتگاه ها و کلیساهای متعددی هم وجود دارد.
Lepenski Vir:
یکی از مکان های مشهور در مرکز شبه جزیره ی بالکان ، منطقه ی باستانی Lepenski Vir است که قدمت آن به ۹ هزار تا ۶ هزار سال قبل از میلاد برمی گردد. آثار باستانی متعددی در این مجموعه به نمایش درآمده که بدون شک توجه همه ی علاقه مندان به تاریخ و باستان شناسی را جلب می کند. تندیس ها و بناهایی در این مجموعه به نمایش درآمده است که بسیاری از آنها طرح و نقش ماهی دارند.
نیش:
نیش سومین شهر بزرگ صربستان است که در جنوب این کشور قرار دارد. این شهر را به عنوان یک شهر دانشگاهی و محل تولد کنستانتین امپراتور رومی می شناسند. این شهر علاوه بر فضای آرام و محیط جوان پسندی که دارد ، میزبان آثار تاریخی متعددی هم هست. یادبود کنستانتین کبیر در مرکز شهر به نمایش درآمده است.
یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی این شهر ، قلعه ی نیش است که در قرن هجدهم ساخته شده و جایی قرار گرفته است که دو وجه شهر با هم تلاقی دارند. فضای جلوی این قلعه میزبان کافه های متعددی است که جوان ها و دانشجویان اوقات فراغت خود را در آن می گدرانند و استراحت می کنند.
کوهستان های:
رشته کوه Zlatar که بلندترین قله ی آن Golo brdo نام دارد یکی از مقاصد گردشگری محبوب در صربستان است. هم اهالی و هم گردشگران برای لذت بردن از جاذبه های طبیعی این منطقه را انتخاب می کنند. مراتع ، دریاچه ها و جنگل ها تنها گوشه ای از زیبایی های این کوهستان هستند. ارتفاع بالا و آب و هوای تمیز و عالی باعث شده که این منطقه مورد توجه گردشگرانی قرار بگیرد که دوست دارند مدتی را در آرامش و دور از شلوغی و آلودگی زندگی شهری بگذرانند. در ماه های سرد سال ، کسانی که به ورزش های زمستانی علاقه مند هستند می توانند در دامنه های مختلف اسکی را امتحان کنند و لذت ببرند. چشم اندازهای زیبا و دره های سرسبز و سه دریاچه ی مصنوعی از مهم ترین جاذبه های این منطقه هستند. در این دریاچه ها امکانات قایق سواری و ماهیگیری برای بازدیدکنندگان فراهم شده است. در حوالی این منطقه ، کلیساها و صومعه های چوبی قدیمی هم وجود دارند که سر زدن به آنها خالی از لطف نیست.
لسکواس:
این شهر در جنوب صربستان قرار دارد. بسیاری از گردشگران برای شرکت در فستیوال Roštiljijada یا هفته ی کباب به این شهر سفر می کنند. این فستیوال ، یک رقابت پنج روزه است که در ماه سپتامبر برگزار می شود. برای اینکه این فستیوال به درستی برگزار شود ، ورود ماشین ها به بخش اصلی شهر ممنوع می شود ، غرفه های غذا برپا می شوند تا محصولات و آشپزی خود را عرضه کنند. علاوه بر غرفه های غذا ، موسیقی زنده و نمایش های مختلف هم در گوشه و کنار و در خلال برگزاری فستیوال ، برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان برگزار می شود.
آرامگاه:
این منطقه در غرب صربستان قرار دارد و به خاطر این آرامگاه و کلیسای سنت جرج شهرت دارد. در این مجموعه می توانید جنبه ی دیگری از تاریخ و فرهنگ صربستان را ببینید. کلیسای سنت جرج که با نام کلیسای Oplenac هم شناخته می شود ، یک کلیسای ارتدکس است که در دهه ی ۱۹۰۰ ساخته شده و آرامگاه پادشاه پیتر اول است. بخش دیگر که آرامگاه Oplenac نام دارد ، آرمگاه ۲۶ نفر از اعضای خاندان سلطنتی Karadordevic است. این آرامگاه و کلیسا دو نمونه از زیباترین بناهای ساخته شده در صربستان هستند. به خاطر تزیینات و فضای داخلی آنها که با موزاییک های زیبایی تزیین شده عنوان زیباترین بناهای صربستان را از آن خود کرده اند.
نووی ساد:
نووی ساد مرکز استان Vojvodinia و دومین شهر بزرگ صربستان است. این شهر به خاطر آثار تاریخی و بناهای باشکوهش مشهور است که بسیاری از گردشگران در سفر به صربستان بازدید از آنها را از دست نمی دهند. یکی از مهم ترین جاذبه های تاریخی این شهر ، قلعه ی Petrovaradin است؛ یک بنای حفاظت شده که قدمت آن به قرن هفدهم میلادی برمی گردد و مشرف به شهر واقع شده است. یکی دیگر از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر ، فستیوال موسیقی EXIT است که هر سال در ماه جولای برگزار می شود. این فستیوال یکی از مهم ترین و پربازدیدترین فستیوال های موسیقی نه فقط در صربستان بلکه در کل اروپا است.
از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به پل Varadin اشاره کرد که روی رود دانوب قرار دارد. برای اینکه شهر زیبای نووی ساد را از رود دانوب تماشا کنید ، می تواند از تورهای کروز لذت ببرید. اگر به تاریخ و فرهنگ علاقه مند هستید از منطقه ی Stari Grad دیدن کنید. در این منطقه یادبودهای جنگی ، موزه های متعدد ، نگارخانه های هنری و کافه هایی وجود دارد که می توانید از حضور در آنها لذت ببرید و جو فرهنگی و دوستانه ی شهر را از نزدیک لمس کنید.
موکرا گورا:
موکرا کورا یک دره ی سرسبز با چشم اندازهای شگفت انگیز است که یک دهکده به همین نام در آن قرار دارد. این دهکده به خاطر ایستگاه قطارش مشهور است. فضای این دهکده هنوز همان حال و هوای قدیمی را دارد و ظاهر سنتی آن حفظ شده است. یکی از مهم ترین کارهایی که در سفر به این دره ی زیبا باید انجام دهید این است که به ایستگاه قطار آن سر بزنید و با قطار در این دره ی سرسبز سفر کنید و از تماشای زیباترین مناظر طبیعی لذت ببرید. مسیر قطار به شکل عدد ۸ طراحی شده و دوباره به نقطه ی اول برمی گردد.
Drvengrad:
اگر می خواهید در سفر به صربستان تجربه ای متفاوت و منحصربه فرد داشته باشید ، یکی دیگر از جاذبه های دره ی موکرا گورا که نباید آن را از دست بدهید ، دهکده ی Drvengard یا «شهر چوبی» است. این دهکده در اصل به عنوان مکانی برای فیلمبرداری فیلمی به نام «زندگی معجزه است» ساخته شده است. کارگردان این فیلم یک کارگردان صربستانی به نام Emir Kusturica است. این دهکده پس از فیلمبرداری به همان شکل باقی مانده و امروزه به یک موزه ی فضای باز با موضوع مردم شناسی تبدیل شده است. در تمام طول سال در این مجموعه فستیوال های فیلم ، کنسرت های موسیقی ، کلاس های هنری و کارگاه های مختلف برگزار می شود.
Sirogojno:
این دهکده ی دیدنی هم در منطقه ی موکرا گورا قرار دارد. یک موزه ی فضای باز هم در این دهکده برای آشنایی با فرهنگ و هنر منطقه وجود دارد. اهالی این منطقه در این دهکده هنرهای سنتی و صنایع دستی خود را به نمایش می گذارند. اگر می خواهید غذاها و نوشیدنی محلی را امتحان کنید ، این دهکده بهترین مکان است. در اینجا می توانید غذاهای سنتی و اصیل صربستان را با دستورهای عالی امتحان کنید؛ دستورهایی که نسل به نسل به زمان حال منتقل شده است.
رود درینا:
اگر می خواهید اندکی هیجان و فعالیت جذاب در دل طبیعت را در سفر خود تجربه کنید به غرب صربستان و حوالی رود درینا سفر کنید. در این منطقه علاوه بر لذت بردن از زیباترین چشم اندازهای طبیعی می توانید از فعالیت های ورزشی هیجان انگیزی مثل رودگردی هم استفاده کنید. با مراجعه به برگزارکننده های تور و ثبت نام در یکی از تورهای رودگردی ، یک راهنمای مجرب شما را در این سفر هیجان انگیز همراهی می کند. هم زمان با قایق سواری کردن ، می توانید از تماشای محیط اطراف و آشنایی با پوشش گیاهی و جانوری این منطقه لذت ببرید.
شهر:
این شهر کوچک و زیبا درست شبیه همان تصاویری است که در رمان ها توصیف آن را خوانده اید؛ فرشی از گل های رنگارنگ که حیاط خانه ها را زینت داده و رودها و دریاچه های متعددی که زیبایی شهر را دوچندان کرده است. این شهر شاید از نظر اقتصادی ضعیف باشد اما از نظر پتانسیل گردشگری و زیبایی های طبیعی ، بسیار غنی و پربار است. بدون شک ، مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر ، دریاچه های مصنوعی آن هستند که بر اثر چند دهه حفاری ایجاد شده اند.
معماری شهر:
شهر Golubac شهر قلعه های زیبایی است که وصف آن را فقط در داستان های کودکانه خواهید یافت. این شهر روی صخره های کرانه های رود دانوب ساخته شده است. در این نقطه ، رود دانوب بسیار وسیع است و شبیه به دریا به نظر می رسد. یک قلعه در ورودی دره ی Djerdap ساخته شده است و بر بخشی از رود دانوب مشرف است.
فستیوال موسیقی :Exit
این فستیوال موسیقی بزرگ و مشهور ، موزیسین های بزرگی را از سبک های مختلف موسیقی هر سال دور هم جمع می کند. هر سال هزاران گردشگر شهر نووی ساد را برای حضور در این جشنواره به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. در وصف اهمیت این فستیوال همین بس که بزرگانی چون استینگ و لئونارد کوهن در آن حضور یافته اند.
باغ وحش بلگراد:
این باغ وحش در مرکز شهر و در منطقه ای به نام Letle Kalemegdan واقع شده است. این مجموعه که با نام باغ Good Hope هم شناخته می شود ، در سال ۱۹۳۶ گشایش یافت و خیلی زود مورد توجه شهروندان قرار گرفت. در ابتدا این باغ وحش مساحتی معادل ۳/۵ هکتار داشت که بعدها گسترش پیدا کرد. در جریان جنگ جهانی دوم این باغ وحش به شدت آسیب دید و بسیاری از حیوانات آن کشته شدند.

  • جاذبه‌های گردشگری زاگرب

  زاگرب (Zagreb) پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کرواسی است. این شهر در شمال غربی کرواسی در امتداد رود ساوا در دامنه‌های جنوبی کوه مدودنیتسا واقع شده‌ است. زاگرب در ارتفاع تقریبی ۱۲۲ متر (۴۰۰ فوت) بالای سطح دریا قرار دارد.
  این شهر مرکز فرهنگی ، علمی ، اقتصادی و حکومتی جمهوری کرواسی است. جمعیت آن قریب ۸۰۰ هزار نفر است و بین دامنه‌های جنوبی کوه مدودنیکا و کرانه‌های شمالی و جنوبی رودخانه‌های ساوا بنا شده و حدود ۱۲۲ متر از سطح دریاهای آزاد ارتفاع دارد.


 • جاذبه‌های گردشگری اسپلیت

  شهر اسپلیت در کرواسی با ۲۰۰ هزار نفر، دومین شهر بزرگ کرواسی و بزرگ ترین شهر ساحل دریای آدریاتیک است. اسپلیت با بناهای رومی و مدرن، رستوران های ارزان و خوشمزه و سواحل خیال انگیزش دل بسیاری از گردشگران را برده است. در این شهر بقایای رومی و موزه هایی فوق العاده را در کنار کافه ها و فروشگاه های مد روز می بینید. اما چیزی که اینجا را جذاب می کند فقط نزدیکی سواحل شنی به غارهای صخره ای جزایر اطراف نیست بلکه مشرف بودن به کوه ها و دریای آبی آدریاتیک است. ایرلاین های اروپایی زیادی برای سفر به اسپلیت تخفیف می گذارند برای همین اینجا آخر هفته ها پر از گردشگرانی می شود که برای چشیدن طعم غذاهای مدیترانه ای و گالری ها، خودشان را به این شهر می رسانند. تفریحات و جاذبه های زیادی انتظارتان را می کشد مطمئنا شهری ساحلی با آب و هوای خوب و عالی می تواند سفری خاطره انگیز و تعطیلاتی رویایی و متفاوت را برایتان بسازد.
  در اسپلیت چه تفریحاتی انجام دهید؟

  • صخره نوردی: اینجا بیشتر از ۴۰۰ مسیر صخره نوردی سخت و آسان دارد که در هر سنی و با هر مهارتی می توانید ماجراجویی صخره نوردی را تجربه کنید. تپه مرجان دقیقا در وسط شهر قرار گرفته و با  صخره های سنگ آهکی زیبا و چشم اندازهای خیره کننده از جزایر اطراف یکی از بهترین جاها برای صخره نوردی است.
  • موج سواری: سواحل زیادی در این شهر هست که می توانید در میان موج های آن شور و هیجان موج سواری را امتحان کنید.
  • کایاک سواری و غواصی: می توانید شهر اسپلیت را از روی آب های دریا بگردید و از چشم اندازهای نفسگیر جزایر و کوه های اطراف اسپلیت لذت برید. سواحل کوچک و گنجینه های تاریخی پنهان که بعضی از آن ها به قرن ۱۳ برمی گردد روزی فراموش نشدنی را برایتان می سازد. می توانید کایاک سواری را با شنا و غواصی همراه کنید و روزتان را هیجان انگیزتر کنید.
  • کوهنوردی: اگر دنبال جایی آرام هستید تا از جمعیت شهر دور باشید به کوهنوردی بروید و در میان طبیعت بکر، مناظر خیره کننده و هوای تازه کوهستان احساسی آرامش بخش داشته باشید.


 • جاذبه‌های گردشگری دوبرونیک

  دوبرونیک ، از شهرهای قدیمی و تاریخی کشور کرواسی است که در جنوب این کشور قرار دارد. دوبرونیک یکی از زیباترین شهرهای مدیترانه است و به همین دلیل سالانه پذیرای توریست ها و گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیاست. لازم است بدانید که این شهر در سال ۱۹۷۹ جزء میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و به آن مروارید دریای آدریاتیک لقب داده اند.
  ین شهر تنها شهری است که در ساحل دریای آدریاتیک قرار دارد و رقابت بسیاری با شهر ونیز در گذشته ها داشته است. مساحت شهر دوبرونیک در کشور کرواسی ۲۱ کیلومترمربع بوده و جمعیت این شهر مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۱ انجام شده حدود ۴۲۶۱۵ نفر بوده که در آن زندگی می کنند.

© 2024 - 1402 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به آژانس پرواز نقره‌ای می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ