Loading ..

تور ترکیبی بلژیک و چک
بلژیک 8 روزه هر نفر بزرگسال
تور ترکیبی بلژیک و چک
بازدید از بروکسل و چک
تکمیل ظرفیت
تور ترکیبی بروکسل و فرانکفورت
بلژیک 8 روزه هر نفر بزرگسال
تور ترکیبی بروکسل و فرانکفورت
بازدید از کشورهای اروپایی
تکمیل ظرفیتجاذبه‌های توریستی کشور بلژیک

کشور بسیار کوچک بلژیک به دلیل آب و هوای مناسب بلژیک همیشه طرفداران زیادی در اروپا داشته است و اماکن فراوانی دارد که جاذبه‌های گردشگری این کشور را بالابرده است. دلایل افزایش دیدنی های بلژیک این است که بیشترین اتفاقات مهم تاریخی قاره اروپا در این کشور رخ‌داده است. همان‌طور که اشاره شد بیشترین دیدنی های بلژیک مربوط به شهر بروژ است اما شهرهایی همچون خنت ، آندروپ و شهر قدیمی مون نیز جاذبه های گردشگری بلژیک را در خود جای‌داده‌اند. 

برج ناقوس یکی از دیدنی های بلژیک است. این برج در شهر بروژ قرار دارد. برج ناقوس کلیسای زیبای است که جزو دیدنی‌ترین دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آید. این برج مشرف‌به میدان اصلی شهر بروژ است. قدمت برج ناقوس که از برند ترین دیدنی های بلژیک است به قرون‌وسطی برمی‌گردد. این بنای اصلی در ابتدا به‌عنوان تالار اصلی شهر مورداستفاده قرار می‌گرفته ازآنجایی‌که این مجموعه به‌خوبی حفظ گردیده است ، جزو اماکن بسیار مناسب برای گردشگران در شهر بروژ است. این برج دارای ۳۶۶ پله است که بالا رفتن از آن برای توریست‌ها و گردشگران جالب و خاطره‌انگیز است.

کلیسای سنت بابوو خنت ، از سبک‌های مختلف معماری ازجمله رومانسک و گوتیک در طراحی این کلیسا استفاده‌شده است. این کلیسا که یکی از دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آید در شهر خنت واقع‌شده است. کلیسای بابوو ازجمله بهترین نمونه‌های طراحی معماری مذهبی در کشور بلژیک است. کلیسای بابوو یکی از چشمگیرترین جاذبه های بلژیک به‌حساب می‌آید. پنجره‌های باشکوه و رنگارنگ این کلیسا همراه با بلندای بی‌نظیر این کلیسا شکوه و عظمتی خاص به این بنای تاریخی داده است. آنچه بیش از هر چیز چشم توریست‌ها را به این کلیسا جذب کرده است تزیینات داخلی این بنا و شاهکار تاریخی است که آن را از مهم‌ترین دیدنی های بلژیک رقم‌زده است.

یکی از اماکنی که گردشگران را به خود جلب کرده است و آن را در زمره دیدنی های بلژیک قرار داده است جبهه جنگ کلاندر است. ازآنجایی‌که کشور بلژیک در خط مقدم جنگ جهانی اول قرار داشته است ، هنوز هم اثرات دفاعی و جنگی این رویداد مهم در کشور بلژیک دیده می‌شود. یکی از این اماکن جبهه فلاندر است که دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آیند. بسیاری از گردشگران برای دیدن موزه‌ها و آثار مربوط به جنگ جهانی اول به کشور بلژیک می‌روند. در جبهه فلاندر آرامگاه‌ها و سنگرهای فراوانی وجود دارد که این مکان را برای گردشگران به یک مکان زیارتی و تاریخی تبدیل کرده است. بلژیک

یکی دیگر از دیدنی های بلژیک کلیسای خون مقدس است این کلیسا که در شهر بروژ قرار دارد. آثار تاریخی فراوانی در این کلیسا قرار دارد که باعث شده که تنها به علت معماری ویژگی این بنا نام آرامگاه کلیسای خون مقدس قرار ندهند بلکه به علت وجود همین آثار این مکان به کلیسای خون مقدس نام‌گذاری شده است. به علت وجود یک ظرف شیشه‌ای کوچک در بخشی از این کلیسا که میگویند در آن خون حضرت مسیح نگهداری می‌شود نام این کلیسا را کلیسای خون مقدس نامیده‌اند و آن را در زمره دیدنی های بلژیک قراردادند. جالب است بدانید که فضای داخلی این کلیسا به زیبایی طلاکاری شده است و مراحل تزیین این کلیسا در قرن ۱۶ به پایان رسیده است.

در کشور بلژیک می‌توان قلعه‌های تاریخی فراوانی را مشاهده کرده چراکه کشور بلژیک سرزمینی پر از قلعه‌های تاریخی است که این قلعه‌ها جزء دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آیند و هر مسافر و گردشگری قصد دیدن آن‌ها را دارد. جالب است بدانید که در کشور بلژیک بیش از ۳۰۰۰ قلعه وجود دارد. قلعه‌های فراوانی برای دیدن در کشور بلژیک وجود دارد و شاید ندانید از کدام قلعه برای بازدید شروع کنید. پیشنهاد آژانس سفری دیگر به شما این است که قلعه بویون در آردن را ابتدا بازدید کنید. پس‌ازآن می‌توانید قلعه‌های بیرسل و گراون را نیز دیدن کنید. درمجموع از دیدن قلعه‌های تاریخی که از جاذبه های دیدنی بلژیک به‌حساب می‌آیند غافل نشوید.

یکی از زیباترین و جذاب‌ترین شهرهای بلژیک شهر مون است. این شهر که در مرکز آن گرند پلاس قرار دارد یکی از دیدنی های بلژیک محسوب می‌شود. قدمت ساختمان‌های شهرمون به یک دوره چهارصدساله می‌رسد. از مهم‌ترین بناهای شهر مون کلیسای سنت جورج و خانه تاریخی نام دارد که در زمره دیدنی های بلژیک است. بازهم در نزدیکی شهر مون دیدنی های بلژیک دیده می‌شود. تماشای این اماکن در نزدیکی شهر قدیمی مون جذابیت‌های فراوانی دارد. ازجمله اماکنی که در نزدیکی این شهر قرار دارند برج ناقوسی است که در لیست فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

در مرکز شهر لوون کلیسایی وجود دارد که نامش سنت پیتر می باشد. این کلیسا در میدان اصلی شهر واقع‌شده است و در فهرست دیدنی های بلژیک واقع‌شده است. اگر علاقه‌مند به معماری و تاریخ هستید ، حتماً کلیسای سنت را بازدید کنید. این کلیسا یکی از اماکن باقی‌مانده از طراحی معماری سبک گوتیک است. فضای داخلی این کلیسا نیز برای طرفداران هنر جالب و دیدنی است. جالب است بدانید که بخش‌هایی از این کلیسا به موزه تبدیل‌شده است. در میان آثار به نمایش گذاشته‌شده در این کلیسا نقاشی‌هایی وجود دارد که برگرفته از صحنه‌های کتاب مقدس است. در پایان یادآور می‌شویم که از جاذبه های گردشگری بلژیک و بازدید آن‌ها غافل نشوید.

در شهر آنتورپ که یکی از دیدنی های بلژیک محسوب می‌شود میدان بزرگ و دیدنی گرند پلاس واقع‌شده است. در حوالی این میدان بهترین نمونه‌های معماری به چشم می‌خورد. تالار شهر آنتورپ در نزدیکی این میدان قرار دارد. این تالار یکی از دیدنی‌ترین نمونه‌های معماری قرن ۱۶ است. در داخل این تالار نقاشی‌های به‌جای مانده است که نشان‌دهنده تاریخ شهر آنتورپ در کشور بلژیک است. از دیگر اماکن گردشگری و دیدنی های بلژیک می‌توان به تپه واترلو و شهر قدیمی مشلان اشاره کرد. تپه واترلو به زمین‌های کشاورزی تبدیل‌شده است و در شهر مشلان آثار تاریخی فراوانی دیده می‌شود.


© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به آژانس پرواز نقره‌ای می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ