Loading ..
صفحه اول ویزای یونان

ویزای یونان

شرایط اخذ ویزای یونان

ویزای یونان، در حال حاضر جزو سخت ترین ویزای کشور‌های حوزه شینگن است و بیشترین درصد ریجکتی ویزای شینگن در ایران، در اختیار ویزای این کشور است. جواب ویزای یونان، ۲۱ روز کاری بعد از مراجعه به دفتر وی اف اس گلوبال صادر می‌شود. توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز ویزای یونان نیاز به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه دارد.


شماره تماس جهت درخواست ویزای یونان

02634100

انواع ویزای یونان

ویزای توریستی یونان :

ویزای یونان توریستی برای آن دسته از متقاضیانی که تنها با هدف گردشگری به این کشور سفر می کنند، صادر می شود. این ویزا برای دیدار افراد خانواده و دوستان هم بسیار مناسب است. ویزای توریستی یونان به طور کلی به مدت نود روز اعتبار دارد و می توان از آن استفاده کرد. در اصل افسر سفارت است که مشخص می کند اعتبار ویزای اشخاص چه مدت باشد به همین جهات ممکن است به شخصی ویزایی با اعتبار ده روزه دهد و به دیگری ویزایی با اعتبار نود روزه صادر کند. این که اعتبار ویزای شما چقدر باشد، به مدارک، هدف سفر و البته تشخصی افسر سفارت بستگی دارد. ممکن است شخصی بخواهد یک بار به کشور یونان سفر کند اما افسر سفارت تشخصی دهد که وی با توجه به مدارکش می توانید ویزای چند بار ورود یونان را اخذ کند. پس این سفارت است که مشخص می کند اعتبار ویزای شما چقدر باشد و تا چه زمانی می توانید در یونان اقامت داشته باشید. همان طور که اشاره کردیم ویزای توریستی در انواع ویزای یونان یک‌بار ورود، دو بار ورود، چند بار ورود یا مالتی صادر می شود. برای این که هر یک از این ویزاهای توریستی را اخذ کنید بهتر است مدارک خود را آماده کنید و به سفارت ارائه دهید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید.

ویزای تجاری یونان :

این ویزا به افرادی ارائه می شود که قصد سرمایه گذاری، ایجاد کسب و کار و ... را در خاک کشور یونان دارند. بدیهی است که برای اخذ همچنین ویزایی باید مدارکی مبنی بر توانایی مالی، خرید زمین یا ملک در یونان، راه اندازی کسب و کار در یونان و یا سرمایه گذاری در یک پروژه را ارائه دهید. در اخذ این ویزا هم محدودیت هایی وجود دارد. ویزای یونان تجاری به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به کشور یونان وارد شوید و تزریق پول به یونان را آغاز کنید. اعتبار این ویزا هم مانند دیگر ویزاها محدود است و در صورتی که برخی شرایط را داشته باشید می توانید برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید.

ویزای کاری یونان :

برای این که بتوانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید، باید ابتدا یک شغل مناسب در یونان بیابید. پس از این که شغل مورد نظر خود را یافتید باید با کارفرما ارتباط برقرار کنید و از او بخواهید که نامه ای برای دعوت به کار شما ارسال کند. این نامه باید به صورت رسمی ارسال شود و مهر سازمان مهاجرت یونان هم در آن درج شود. با داشتن این نامه و مدارکی مرتبط با کار و تحصیل خود به سفارت یونان مراجعه کنید. سفارت یونان این مدارک را از شما دریافت می کند و بررسی آن ها را آغاز می کند. دقت داشته باشید که اگر مدارک شما مرتبط با آنچه کارفرما می خواهد نباشد، افسر سفارت درخواست شما را رد خواهد کرد.


مراحل درخواست ویزای یونان

ویزای یونان VFS :

ویزای توریستی یونان از کارگزاری VFS در انواع مختلفی ارائه می شود که هر کدام برای هدفی خاص است. به عنوان مثال اگر بخواهید در کشور یونان تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی یونان را اخذ کنید. در ادامه با انواع این ویزاها آشنا خواهید شد و با توجه به شرایط و آنچه که می خواهید می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمایید. برای اخذ ویزای یونان بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص کنید. پس از این با توجه به هدف برای اخذ ویزای مورد نظرتان اقدام نمایید. این ویزا و صادر شدن آن به نظر افسر سفارت و البته قوانین سفارت بستگی دارد. در صورتی که با توجه به قوانین تمام شرایط را داشته باشید، به راحتی می توانید ویزای یونان را بگیرید.

چگونه ویزای یونان بگیریم؟

برای این که ویزای یونان را بگیرید ابتدا باید وقت سفارت یونان را داشته باشید. اما چگونه وقت سفارت را بگیریم؟ اصلاً چگونه ویزای یونان را بگیریم؟ چه مدارکی را ارائه دهیم؟ به کجا مراجعه کنیم؟ مدارکمان نیاز به مهر دادگستری دارد و هزاران سؤال دیگری که ممکن است در ذهن شما باشد.

برای این که به تمام این سؤالات پاسخ دهید، بهتر است که با مشاورین کاردان و متخصص شرکت ویزاگردی تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در خدمت شما هستند تا کلیه اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند و شما را راهی سفری بی نظیر کنند. این که مشاوری دلسوز و دانا در این راه شما را یاری کند بسیار حائز اهمیت است.

وقت سفارت یونان را در کمترین زمان ممکن برای شما به صورت آنلاین اخذ خواهیم کرد. پس از آن می توانید اقدام به تکمیل مدارک خود مطابق با نوع ویزا و آنچه سفارت می خواهد کنید. پس از این که مدارک را تکمیل کردید باید به دست دارالترجمه رسمی و معتبر بسپارید.

مدارک ترجمه شده شما در حقیقت نسخه اصلی مدارک شما به زبانی دیگر است. این مدارک باید به مهر دارالترجمه مزین شود. کلیه این مدارک ترجمه شده را به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن ها آغاز شود. این مدارک باید کامل و بدون هیچ نقصی باشند و در صورت داشتن نقص درخواست شما رد خواهد شد.پس از این باید در تاریخ و ساعت مشخص شده در وقت سفارت یونان برای اخذ ویزای یونان اقدام کنید. کلیه مدارک خود را همراه با هزینه صدور ویزا بپردازید. حل می توان با خیالی آسوده به منزل برگشت و منتظر پاسخ سفارت شد. اگر پاسخ سفارت منفی باشد هم می توانید دو تا چهار ماه بعد با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزای یونان اقدام کنید.


شماره تماس جهت درخواست ویزای یونان

02634100

مدارک مورد نیاز برای ویزای یونان

 • فرم درخواست ویزای یونان
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا (که بر اساس نوع ویزای انتخابی شما متفاوت است)
 • رزرو قطعی بلیط هواپیما و واچر هتل
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار
 • اصل و ترجمه سند ازدواج (حتی در صورتی که همسرتان شما را در این سفر همراهی نکند)
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • گردش حساب ۳ ماهه آخر به همراه تمکن مالی

تعرفه ویزای یونان

برای این که سفارت پرونده شما را بررسی کند و اقدام به صدور ویزا کند، باید هزینه را بپردازید. این هزینه در حقیقت برای خدماتی است که سفارت برای اخذ ویزای شینگن به شما ارائه می دهد. هزینه صدور ویزای یونان برای بزرگ‌سالان معادل هشتاد و پنج یورو می باشد.

این هزینه با توجه به سن و سال به طرح زیر است:

 • افراد بالاتر از دوازده سال هشتاد و پنج یورو باید بپردازند.
 • افراد بین شش تا دوازده سال سی و پنج یورو باید بپردازند.
 • افراد زیر شش سال از پرداخت هزینه معاف هستند.

فرم درخواست ارزیابی ویزای یونان

شماره تماس جهت درخواست ویزای یونان

02634100تورهای نمایشگاهی

تورهای نمایشگاهی یونان لحظه آخری با بهترین قیمتپرسش و پاسخ درباره ویزای یونان


، پرسش‌های خود در درباره ویزای یونان را ثبت کنیدپرسش‌های متداول درباره ویزای یونان


پرسش ؟ سلام خسته نباشید من اقامت توریستی ترکیه رو دارم برای درخواست ویزا توریستی یونان میتونم از همینجا اقدام کنم یا حتما باید از ایران اقدام بشه؟
پاسخ سلام اگر از ترکیه اقدام کنید ممکنه ویزا بشید یا نشید ریسک داره ولی بهتره از ایران اقدام کنید.

پرسش ؟ مانده حساب با پول ویزا و بلیط متفاوت است؟
پاسخ سلام تمکن حساب که به سفارت ارائه میدید نشان دهنده این هست که شما از پس هزینه های سفر برمیاید اگر ویزا بشید ممکنه مخارجتون از اون مبلغ کمتر شود.

پرسش ؟ سلام آیا ویزای توریستی میده یونان؟ و اینکه ویزای یک بار ورود یعنی ما یونان رفتیم کشور دیگه ای نمی‌تونیم با اون ویزا بریم؟ ما قراره دوتا کشور بریم شنیدیم توی فرودگاه امام گیر میدن حتما باید بلیط برگشت رو داشته باشیم.
پاسخ سلام ویزای یک بار ورورد شنیگن یعنی اگه از حوزه شینگن خارج بشید دیگه نمیتونید وارد بشید اما وقتی تو حوزه شینگن هستید میتونید به کشورهای شینگن تا مدت اعتبار ویزاتون سفر کنید. بله بلیط برگشت رو باید توی فرودگاه نشون بدید حتی اگه برای چند ماه بعد باشه.

پرسش ؟ سلام با ویزای یونان به آلمان هم می تونم سفر کنم ؟
پاسخ سلام با کارت اقامت یونان میتونید اقدام کنید.یونان

آکروپولیس در آتن ، یونان: آکروپولیس نماد آتن و یونان ، و در واقع غرب ، یک تپه سنگی در قلب شهر مدرن آتن می باشد که سه معبد باشکوه متعلق به 5 قرن قبل از میلاد ، ویژگی برجسته آن به شمار می روند. بهترین و منحصر به فرد ترین معبد پارتنون نام دارد که با 58 ستون ، سنگفرش زیبا و کتیبه تزیین شده است. این تفریحگاه باستانی در دو و نیم کیلومتری سایر جاذبه های گردشگری آتن مثل آگورای باستان ، و معبد زئوس قرار دارد.

موزه آکروپولیس آتن در یونان: موزه آکروپولیس که در سال 2009 افتتاح شد یکی از پر بازدید ترین جاذبه های گردشگری آتن به شمار می رود. این موزه که توسط معمار سوییسی ، برنارد چومی ، طراحی شده و ساختاری فولادی و شیشه ای دارد ، برای نمایش یافته های باستانی آکروپولیس مثل مجسمه مردی جوان که یک گوساله بر دوش می کشد و مجسمه چهره زنان باستان ، ساخته شده است. از تراس کافه رستوران موزه ، میتوانید نمای بی نظیری از آکروپلیس را ببینید.

سانتورینی زیباترین جزیره یونان: سانتورینی واقع در سواحل غرب یونان مشرف به دریا ، یکی از چشمگیر ترین جزایر یونان ، به خاطر شهرهای صخره ای فیرا و اویا معروف است. فیرا و اویا ، از محبوب ترین مراکز گردشگری یونان برای ماه عسل می باشند و از خانه ها و هتل بوتیک های مکعبی شکل سفید ساخته شده اند. از تفریحات جزیره سانتورینی میتوان به شنا در سواحل شنی آتشفشان سیاه در جنوب و سواحل شرق ، بازدید از مکان تاریخی آکروتیری ، اشاره کرد. این جزیره دارای فرودگاه ، کشتی و قایق های دو بدنه از بندر آتن می باشد.

میکونوس یونان: میکونوس یکی از باشکوه ترین جزایر گردشگری یونان به شمار می رود. این شهر به خاطر بوتیک هتل های خوب ، رستورانهای غذای دریایی درجه یک ، و سالن های موسیقی زنده مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. جاذبه های توریستی دیگر شامل پاراپورتیانی (یک کلیسای سفید در شهر میکونوس) ، و سواحل شنی متعدد می شوند. این جزیره پاتوق سلبریتی های بین المللی می باشد. یک فرودگاه ، کشتی ، قایق دوبدنه دارد که میکونوس را به آتن ، پیره و رافینا متصل می سازد.

شهر باستانی دلفی: دلفی در یونان یکی از میراث جهانی یونسکو ، بر روی دامنه کوه پارناسوس ساخته شده است. دلفی مشرف به دره ای چشمگیر مکانی مقدس است که گردشگران برای پرستش آپولو (خدای نور ، نبوت ، موسیقی ، و شفا) به اینجا می آیند و با اوراکل افسانه ای درد و دل می کنند. معابد متعدد ، سالن تئاتر و استادیوم از جاهای دیدنی دلفی هستند. علاوه بر این ، موزه باستانی دلفی ، یافته های باستانی این مناطق را به نمایش می گذارند. دلفی در 180 کیلومتری شمال غربی آتن قرار دارد.

صومعه متئورا در یونان: یکی از عجیب ترین دیدنیهای یونان ، دشت تسالی می باشد که در آن صخره های عجیب و غریب پر از صومعه های متورا به چشم می خورد. شش تا از این صومعه ها در فهرست آثار جهانی یونسکو آمده است. برای رفتن به این صومعه ها لازم است با هواپیماهای تفریحی پروازه کرده و وارد شودی. داخل صومعه شمع ، مجسمه های مذهبی ، نقاشی های دیواری بیزانس را خواهید دید. ساعات بازدید هر شش صومعه متغیر است و برای دیدن همه آنها باید یک روز کامل را بگذرانید. نزدیکترین شهر به این منطقه کالامباکا نام دارد.

جزیره رودس یونان: رودس در امتداد دریای اژه ، در نزدیکی ترکیه ، یکی از بزرگترین جزایر دودکانیز می باشد. پایتخت آن ، شهر رودس یکی از میراث جهانی یونسکو و از بهترین جاهای دیدنی یونان به شمار می رود. این جزیره با دروازه ها و برج ها یادواره ، توسط شوالیه ستن جان پس از به دست گرفتن کنترل جزیره در قرن چهاردهم ساخته شد. خیابانهای شهر قدیمی رودز خالی از ماشین است و میتوانید با پای پیاده به کشف این جزیره بپردازید. از دیگر جاذبه های توریستی رودس میتوان به شهر ساحلی زیبا در دامنه کوه ، مارماریس در سواحل غرب ترکیه اشاره کرد. در رودس فرودگاه و کشتی به سمت آتن ، پیره وجود دارد.

جزیره کورفو یونان: کورفو در دریای ایونی ، در سواحل غرب سرزمین یونان یکی از پربازدید ترین جاذبه های گردشگری کشور یونان به شمار می رود. پایتختش ، شهر کورفو ، یکی از میراث جهانی یونسکو (به لطف معماری ایتالیایی ظریفش) ، چندین قرن توسط ونیزی ها اداره می شد. دو قلعه متعلق به قرن 16 در پیاده رو های رمانتیک این شهر که پر از کافه های قدیمی می باشد را کشف کنید. تفریحات محبوب کورفو شامل قایق های بادبانی در دریای ایونی و تورهای گردشگری با قایق به ساندارا و بورتنیت در نزدیکی آلبانی می باشد. کورفو یک فرودگاه و کشتی از پاتراس یونان دارد. در تابستان کشتی ها آنکونا و ونیز هم در اینجا توقف می کنند.

پارک ملی ساماریا جورج یونان: ساماریا جورج در جزیره کرت ، بهترین جاذبه تفریحی یونان برای دوستداران طبیعت است. که 16 کیلومتر طول دارد و در باریک ترین قسمت ، عرضش به 4 متر می رسد. از اومالوس در کوه های سفید کشیده شده تا آگیا روملی در دریای لیبی. حدود 5 تا 7 ساعت پیاده روی لازم است تا اینجا را کشف کنید. بستگی دارد تا چه از حد آمادگی جسمانی برخوردار باشید. در بعضی جاها شیبدار و سنگلاخی است پس کفش مناسب بپوشید و آب کافی همراه داشته باشید. پارک ملی ساماریا جورج در فهرست آزمایشی یونسکو قرار دارد. در تابستان تورهای گردشگری از چانیا و رتیمون به اینجا سرازیر می شوند.

نافپلیو یونان: نافپلیو یکی از زیباترین شهرهای یونان و پاتوق آتنی های ثروتمند برای آخر هفته هاست. در شبه جزیره ای کوچک در سواحل شرق پلوپونز ساخته شده و در سال 1828 قبل از آتن ، به عنوان اولین پایتخت یونان شناخته شد. یک شهر بدون ماشین پر از عمارت های نئو کلاسیک و کلیساهای معتبر. دیدنی های اطراف نافپلیو عبارتند از: تیرینس ، تئاتر اپیداروس و قرنتس باستان.

عمیق ترین دره دنیا در زاگوری یونان: منطقه دور افتاده زاگوری در کوه های پیندوس در اپیروس ، شمال غرب یونان ، به خاطر مناظر چشمگیر و خیره کننده معروف است. در اینجا 46 روستای سنگی وجود دارد که کلبه های سنگی دو روستای پاپینگو و مونودندری بازسازی شده تا به عنوان خانه های تابستانی و هتل های سنتی در اختیار گردشگران تور قبرس قرار گیرند. از تفریحات این منطقه میتوان به دوچرخه سواری در کوهستان ، پرش از ارتفاع ، دره نوردی و قایق سواری اشاره کرد.

تسالونیکی یونان: تسالونیکی مشرف به دریای اژه در شمال یونان ، دومین شهر بزرگ کشور یونان بعد از آتن به شمار می رود. به دلیل نزدیکی به بلغارستان و ترکیه همیشه مهد فرهنگ ها و ادیان مختلف بوده است. کلیساهای بیزانس ، چندین بنای تاریخی رومی از جمله طاق نصرت گالریوس و موزه بیزانس از جمله دیدنیهای تسالونیکی یونان می باشند.© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به آژانس پرواز نقره‌ای می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ