Loading ..
دانستنی های کوالالامپور


دانستنی های کوالالامپور

بدون بازدید از کوالالامپور ، سفر شما به مالزی کامل نمی شود! کوالالامپور اگرچه گران تر از دیگر شهرهای مالزی است ، اما از آنجایی که مخلوطی از فرهنگ های مختلف هندی ، چینی ، مالایی و غربی است ایجاد ترکیبی منحصربهفرد از غذا ، خرید و زندگی شبانه کرده است.
جاذبه ها و تفریحات کوالالامپور:
برج های دوقلوی پتروناس:
با ایستادن بر فراز این برج های ۴۵۷ متری بر شهر کوالالامپور تسلط خواهید داشت. برجهای دوقلوی پتروناس در طبقات ۴۱ و ۴۲ توسط یک پل هوایی به هم متصل شده اند و بازدیدکنندگان می توانند چشم انداز دلفریبی از شهر را از طریق ایستادن روی پل ببینند. بلیط ورودی برج ها ۶۳۰۰۰ تومان است و هر روز تنها تعداد محدودی بلیط وجود دارد که خیلی سریع به فروش می رسد؛ بنابراین لازم است اول وقت آنجا باشید. در شب هم می توانید بر فراز پل بایستید و عکس هایی زیبا از شهر بگیرید.
خرید از بازارهای معروف:
بازار مرکزی و پتالینگ در محله چینی ها دو تا از بهترین بازارهای خوب کوالالامپور محسوب می شوند و صبح و شب باز هستند. بازارهایی که در طول روز باز هستند به "پاسار تانیو" و بازارهای شبانه به "پاسار مالام" معروف هستند.
بازدید از موزه ی ملی موزه ی تاریخ ملی محلی عالی برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ مالزی است. ابزار ، ظروف ، جنگ افزارها و مصنوعات موجود در موزه شامل یک جمجمه ی ۴۰۰۰۰ ساله بوده و سکه ی طلای شش ضلعی موجود در آن مربوط به قرن ۱۵میلادی است. هزینه ی ورودی موزه ۳۶۰۰ تومان است.
غذاهای کوالالامپور غذاهای چینی ، هندی ، مالایی و غربی همگی در کوالالامپور رایج هستند. ترکیب اجتماعی چندین فرهنگ در کوالالامپور منجر به ایجاد ترکیبی از غذاهای محلی متنوع و رنگارنگ در این شهر شده است. بازارها و دکه های کنار خیابان مکانی عالی برای خرید غذاهای خیابانی است. ضمن اینکه می توانید غذاهایی فوق العادهای در محله ی چینی ها و هند کوچک با قیمتی منصفانه خریداری کنید.
برج مخابراتی منارا در کوالالامپور:
یکی دیگر از آسمان خراش های اصلی کوالالامپور برج منارا با ۴۲۰ متر ، ارتفاع است. این برج پنجمین برج بلند دنیا بوده و ساختمان های اطراف آن در برابر این برج کوتاه به نظر می رسند. دید هوایی که در رستوران گردان این برج از کوالالامپور دارید بسیار جالب تر از برج های دوقلوی پتروناس است.
معبد سری مها ماریامان:
این معبد که به معبد هندوهای مالزی هم معروف است در سال ۱۸۷۳ در مرکز منطقه ی چینی های کوالالامپور بنا شده است و منظره و نمای شگفتانگیزی دارد. معبد سری مها ماریامان قدیمی ترین و زیباترین معبد این کشور است و همانطور که انتظار می رود جایگاه مهمی در بین هندوها دارد. چشم گیرترین ویژگی معبد ، دروازه ی آن است که با ترسیم خدایان هندو آراسته شده است.
موزه ی هنرهای اسلامی :
موزه هنرهای اسلامی مالزی منزل گاه بیش از ۷۰۰۰ آثار باستانی و نیز کتابخانه ای وسیع از متون وکتاب های اسلامی و هنر است. این موزه در محوطه ی پارک دریاچه با مساحتی به بزرگی ۹۲۹۰ متر مربع بنا شده است. در این فضای وسیع بزرگ ترین مدل ساخته شده از مسجد مسجدالحرام مکه را می توانید ببینید. این موزه شامل ۱۲ گالری است و بخش های آثار باستانی از چینی و سرامیک گرفته تا جنگ افزارها و تسلیحات در آن دیده می شود.
بازدید از مسجد نگارا:
این مسجد که مسجد ملی مالزی هم محسوب می شود در میان ۱۳ هکتار باغ بنا شده است و گنجایش ۱۵۰۰۰ نفر را دارد. ویژگی برجسته ی این مسجد گنبد چتری شکل آن با رنگ آبی روشن و مناره ی ۷۳ متری آن است.
معبد غارهای باتو:
خروج از شهری مملو از بازارهای شلوغ و آسمان خراش حس خوشایندی در پی دارد ، به خصوص اگر مقصد بعدی معبد غارهای باتو باشد. بعد از یک بالا رفتن طاقت فرسا از ۲۷۲ پله ، مجسمه ی طلایی خدای موروگان از شما استقبال می کند و به ورودی غار کاتدرال یکی از بزرگترین غارهای مجموعه ی باتو می رسید. هنگامی که داخل می شوید از سقف بلند ۹۷/۵ متر و زیارتگاه پر آذین هندوها شگفتزده خواهید شد.
باغ دریاچه ای کوالالامپور:
در نزدیکی محله ی چینی ها و ایستگاه اصلی قطار ، این پارک شهری را می بینید. این پارک به طرز شگفت انگیزی شبیه جنگل است. در اینجا از پارک پرندگان و موزه ی هنرهای اسلامی هم می توانید بازدید کنید. همچنین می توانید یک قایق کرایه کرده و در طول دریاچه سیاحت کنید.
پارک تفریحی برجایا تایمز اسکوار:
این پارک در مرکز خرید برجایا تایمز اسکوار قرار دارد و یکی از پارک های تفریحی متعددی است که در کوالالامپور یافت میشود. در این پارک علاوه بر وسایل سواری متعدد و ترن هوایی ترسناک آن ، پارک آبی و سرزمین عجایب هم وجود دارد.
موزه ی سلطنتی پلیس مالزی:
این موزه ممکن است مانند یک موزه ی دورافتاده و عجیب غریب به نظر برسد ، ولی به طور شگفت آوری جالب است. در این موزه مجموعه ای از یونیفرم های قدیمی ، اسلحه ها و وسایل نقلیه را می بینید که از اعضای مافیای زیرزمینی مالزی کشف و ضبط شده است. ورودی این موزه رایگان است.
فستیوال تایپوسام:
این فستیوال بر اساس مذهب هندو است و در ماه فوریه ، زمانی که ماه کامل است برگزار می شود. هر سال انبوه جمعیت ، بیش از یک میلیون مردم محلی و هزاران نفر گردشگر به سمت معبد باتو روانه می شوند تا ظرف های شیر خود را به خدایان تقدیم کنند.


کوالالامپور به عنوان پایتخت مالزی از جمله جاذبه‌های جنوب شرقی آسیا است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. امکانات رفاهی خوب و قیمت نسبتا مناسب خدمات این شهر از دیگر ویژگی‌هایی است که سفر به این شهر را جذابتر می‌کند.

دانستنی های کوالامپور

امتیاز خوانندگان به وبلاگ دانستنی های کوالالامپور
امتیاز مسافران به eTours.DataAccess.TA_Articleنظرات خوانندگان به وبلاگ دانستنی های کوالالامپور

نظری ثبت نشده است

© 2024 - 1403 کلیه حقوق این وب‌سایت محفوظ و متعلق به آژانس پرواز نقره‌ای می‌باشد.

درخواست مشاوره از طریق واتساپ