ویترین وبلاگ‌ها

شهروندان سنگاپور دارای قوی‌ترین گذرنامه در دنیا هستند

بر این اساس تعداد کشورهایی که شهروندان سنگاپوری بدون نیاز به طی کردن مراحل اخذ ویزا می توانند به آنها وارد شوند به ۱۵۹ کشور است. این اولین باری است که یک کشور آسیایی عنوان دارنده قوی ترین گذرنامه جهان را از آن خود کرده است.
سنگاپور از زمان کسب استقلال در سال ۱۹۶۵ میلادی ، قدرت گذرنامه خود را افرایش داده است. در رتبه بندی جدید ، دارندگان گذرنامه آلمانی دوم با امکان ورود بی ویزا به ۱۵۸ کشور رتبه دوم جهانی را دارا هستند. گذرنامه کشورهای سوئد و کره جنوبی بطور مشترک رتبه سوم را از آن خود کرده اند.
بریتانیا و آمریکا در این رتبه بندی به ترتیب رتبه های چهارم و ششم قوی ترین گذرنامه های دنیا را به خود اختصاص داده اند. در این رتبه بندی گذرنامه افغانستان در انتهای لیست (نود و چهارم) قرار دارد و دارندگان آن می توانند بدون اخذ ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی فقط به ۲۲ کشور وارد شوند. گذرنامه ایرانی جایگاه هشتاد و نهم را در این رتبه بندی دارد و ارزش برابری یا گذرنامه کشورهای سودان ، نپال و سری لانکا دارد. شهروندان ایرانی می توانند بدون اخذ ویزا یا با گرفتن ویزا در مرز ورودی کشورها به ۳۶ کشور مسافرت کنند.


بر اساس تازه‌ترین گزارش که توسط شاخص جهانی گذرنامه ( Passport Index) ارائه شده ، دارندگان گذرنامه سنگاپوری با داشتن قوی ترین گذرنامه در دنیا می‌توانند بدون نیاز به گرفتن ویزا یا با گرفتن ویزا در مبادی ورودی به بیشترین تعداد کشورها سفر کنند.

وبلاگ‌ها وبلاگ‌ها


تگ‌ها: گذرنامه سنگاپور
1396/10/24 | کد صفحه محتوا: 4073
بازدید: : 228
ecotourism